Steve Jobs sağlık sebepleriyle izne ayrılmıştı

https://hrbilisim.com/Steve Jobs sağlık sebepleriyle izne ayrılmıştı, Apple Şirketinin kurucusu Steve Jobs, çalışanlarına bir mesaj göndererek, sağlık sorunları nedeniyle işleri

Steve Jobs sağlık sebepleriyle izne ayrılmıştı

 05 Kasım 2018      A. NEDİM     784 Görüntülenme

Steve Jobs sağlık sebepleriyle izne ayrılmıştı

Apple Şirketinin kurucusu Steve Jobs, çalışanlarına bir mesaj göndererek, sağlık sorunları nedeniyle işlerin başında bulunamayacağından, kendisi ve ailesinin özel hayatına saygı duyulmasını istemişti.

Mesajında, Apple’ın alacağı önemli şirket kararlarında üst yöneticiliğe (CEO) devam edeceğini açıklayan Jobs, şirketin rutin operasyonlarından sorumlu olması için Tim Cook’a öneride bulunduğunu söylemişti. Çalışanlarına gönderdiği mesajda, Apple’ı çok sevdiğini dile getirerek, en kısa sürede görevinin başına geri dönmeyi umut ettiğini söylemişti.

Jobs, 5 Ekim 2011'de (56 yaşında) hayata gözlerini yumdu.

Steve Jobs’un çalışanlarına gönderdiği e-posta’nın tümünü aşağıdan  okuyabilirsiniz;

-----------

Team,

At my request, the board of directors has granted me a medical leave of absence so I can focus on my health. I will continue as CEO and be involved in major strategic decisions for the company.

I have asked Tim Cook to be responsible for all of Apple’s day to day operations. I have great confidence that Tim and the rest of the executive management team will do a terrific job executing the exciting plans we have in place for 2011.

I love Apple so much and hope to be back as soon as I can. In the meantime, my family and I would deeply appreciate respect for our privacy.

Steve


------------

Steve Jobs hakkında daha fazla:
Steven Paul Jobs (d. 24 Şubat 1955), Apple Computer’in kurucu ortağı, icra kurulu başkanı (CEO) ve genel müdürüdür. Bilgisayar sanayisinin önderlerindendir. Pixar Animasyon Stüdyoları’nın eski icra kurulu başkanı (CEO)dır.

1970′lerin sonunda, diğer kurucu ortak Steve Wozniak’la birlikte, ticari başarı sağlayan ilk kişisel bilgisayarladan birini yaratmışlardır. Jobs, 1980′lerin başında, Fare (Mouse) ile kullanılan GUI (Graphical User Interface) (Grafik Kullanıcı Arayüzü)’in ticari potansiyelini farkedenlerin arasında yer alır. 1985′te yönetim kurulunda kaybettiği güç mücadelesinin ardından Jobs Apple’dan istifa ederek, yüksek öğrenim ve iş dünyası için bilgisayar platformu üretmeyi hedefleyen NeXT bilgisayar şirketini kurdu. 1997 yılında Apple Computer şirketinin NeXT’i satın almasıyla Jobs kurucusu olduğu şirkete geri döndü. O zamandan beri icra kurulu başkanı (CEO) olarak çalışmaktadır. Fortune Magazine 2007 yılında Steve Jobs’u En Güçlü İşadamı olarak göstermiştir.

Jobs, daha önce Lucasfilm şirketinin bilgisayar grafiği bölümü olan Pixar Animasyon Stüdyoları’nı 1986 yılında satın alır. 2006 yılında Walt Disney Şirketi tarafından satın alınıncaya kadar şirketin CEO’su ve en büyük hissedarıydı. Jobs halen Walt Disney Şirketi’nin en büyük gerçek kişi hissedarı ve yönetim kurulu üyesidir. Jobs, bilgisayar ve eğlence endüstrisinin öndegelen isimlerinden biridir.

Jobs’un iş dünyasındaki geçmişi, alışılmışın dışındaki bireysel Silikon Vadisi girişimcisi kişiliğinin yarattığı söylentilerle doludur. Estetiğin toplumsal ilgi odağı oluşturmadaki rolünü iyi bilerek Tasarım’ın önemini vurgular. İşlevsel ve zarif olan ürünler geliştirmesi sayesinde sadık bir hayran kitlesi edinmiştir.