Blog - Web Sitenizin Sade ve Kullanışlı Olması

Web Sitenizin Sade ve Kullanışlı Olması

Web Sitenizin Sade ve Kullanışlı Olması

28 Ocak 2017   |   443 Görüntülenme

Web Sitenizin Sade ve Kullanışlı Olması

İnsanlar artık günlük yaşamlarında her işlerini internet üzerinden halletmektedirler. Hayatın  tüm alanlarında sıklıkla başvurulan ve kullanılan bir araçtır. Her gün internet kullanan insan sayısı büyük bir hızla artmaktadır. Kullanıcılar sürekli olarak internet üzerinde online olmaya başlamıştır. Çünkü internet geniş bir hazinedir ve belirli bilgileri içermez. İnternet içerisinde günlük bilgilerin tamamını  bulunduran geniş bir hazinedir. Bu hazinede ihtiyacımız olan tüm bilgiler mevcuttur. İnternete o kadar bağımlıyız ki günün her saati ulaşmak günümüzün en önemli konusudur. Çünkü internet artık sosyal yaşam alanlarımızdan en büyüğü ve en önemlisi haline gelmiştir.


Teknoloji güne güne sürekli değişmekte ve gelişmektedir. İnternette meydana gelen değişim sonrasında internet günlük yaşamımızda daha da fazla yer almaya başlamakta ve insanları kendine bağımlı hale getirmektedir. Teknolojiye alışkın olan insanlar artık yeniliklere daha duyarlı olmaya başlamışlardır. Artık herkes son teknolojiye anında sahip olmak istemektedir. Teknolojik gelişmelerden insan yaşamına en etkili kazanımlarından önde geleni internet olmuştur. İnternet insan yaşamına dahil olduktan sonra hayatta ki  birçok şey internete taşınmıştır. Gece gündüz fark etmeksizin sürekli internet başında vakit geçirmekte tüm aktivitelerini internet üzerinden yönlendirebilmektedirler.


Web Site Tasarımı İçin Gerekli Basamaklar Nelerdir ?


•    Web sitesinin şablonunun çizilmesi
•    Web sitesinin kodlarının oluşturulması
•    Grafiklerinizin kodlara uyarlanması
•    Site için seo çalışmaları


Tasarımı Güzel Sitenin Kurumlara Avantajları Nelerdir ?


•    Şirketinizin imajını daha kolay oturtabilirsiniz.
•    Uzak mesafede ki insanlara da kolaylıkla reklamınızı yapabilirsiniz.
•    İnternet sayesinde hızlı bir şekilde  müşteri kitlenizi arttırabilirsiniz.
•    Yenilikleri ve değişimleri daha kolay duyura bilirsiniz.
•    Tanıtım da daha ucuz maliyetli bir yoldur.
•    Günün her saati müşterileriniz size ulaşabilme imkanına sahiptir.
•    Broşür, katalog veya afiş gibi sıkıntılar düşmezsiniz.
•    Firmanıza bir prestij kazandırır.
•    E- ticaret sektöründe beklentilerinizi arttırma olanağı elde edersiniz.


Web Tasarımının Neden Önemlidir ?


Arama motorlarında ki web siteleri her gün  birçok insan tarafından ziyaret edilen yerlerdir. Bu sebeple de çokça fazla insan sahip olduğunuz web sitenize girip ziyaret edebilir. Dikkat çekici web sitesi daha hızlı tanınmanıza olanak sunacaktır. Sizden kilometrelerce uzak insanlara bile bilgi verme kurumunuzu anlatma şansını elde etmiş olacaksınız. Ayrıca 7 gün 24 saat reklamınızı yapma fırsatı bulmuş olacaksınız. Yapmış olduğunuz yenilikleri insanlara daha kolay ve hızlı duyurma imkanına sahip olacaksınız. Müşterinizin veya bilgi almak isteyen insanların size daha kolay ulaşmasına zemin hazırlamış olacaksınız. Kurumunuzun prestijini daha kolay anlatabilme şansını yakalayacaksınız. Doğru tasarım doğru bir imaj oluşturmanızda büyük bir etkendir. Bu nedenle de site tasarımı bir hayli büyük önem taşımaktadır.


Sizde internette bir eviniz sanal dünyaya açılan bir kapınız olsun istiyorsanız kendi web sitenizi tasarlamak istiyorsanız ve sesinizi diğer insanlara duyurmak istiyorsanız haydi durmayın. Kendi sitenizi tasarlayın ve kolayca mesafeleri aşıp insanlara diğer insanlara ulaşmanın tadını çıkarın. Kendi istediğinize göre dizayn edebileceğiniz sitenizin doğru tasarımı olmasının çok önemli olduğunu unutmayın. Web sitesi insanlara ışık tutması nedeniyle önemli bir şeydir. Bu nedenle de internet sitenize yeterince özen göstermeli ve nitelikli olmasını sağlamalısınız. İnsanlara verdiğiniz doğru bilgileri tasarımınız ile bütünleştirmelisiniz. Görselliğin insanlar açısından önemini unutmayınız. Sitelerinizi bu doğrultuda tasarlamaya çalışırsanız her zaman bir adım daha önde olursunuz.