Blog - Photoshop Sesli Asistan‘la Tanışın

Photoshop Sesli Asistan‘la Tanışın

Photoshop Sesli Asistan‘la Tanışın

11 Mayıs 2017   |   484 Görüntülenme

Photoshop Sesli Asistan'la Tanışın

Adobe'un yaptığı yeni güncellemeye göre, bir süre sonra kullanıcılar fotoğraflarını sesli asistan yardımıyla düzenleyebilecekler.

Akıllı cihazlar hayatımızın her yerinde en çok kullanıldığı alan ise "Fotoğrafçılık". Fotoğrafçılık derken profesyonel fotoğraf çekimlerden bahsetmiyoruz. Akıllı cihaz kullanıcıları fotoğraf çekmeyi daha çok seviyorlar. Tabikide çektiğiniz fotoğrafları düzenlemek ayrı bir iş ve keyif veren bir uğraş. Bu uğraş için bir çok uygulama mevcut fakat hemen hemen hepsi aynı özellikler taşıyor. Adobe son zamanda yayınladığı yeni demo ile kullanıcılara ilerleyen zamanlarda sesli komutlarla düzenleme imkanı sunacak.

Fotoğraf denilince Photoshop'u dile getirmeyen yoktur sanırım. Adobe'un teknoloji üzerinde çalışırken ortaya ne gibi faydalı özellikler çıkarabileceğini de az çok tahmin edebilirsiniz.

ÇOK MODLU, SES TABANLI ARAYÜZ

     Adobe yayınladığı demoda, mobil aracına ek olarak yerleşik butonu bizlere gösterdi. Bu mikrofon doğal dilleri ve cihaz üzerinden sesleri algılayabiliyor. Çok modlu, ses tabanlı arayüz adı verilen yeni özellik sayesinde kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyor.

Kullanıcılar "sesli komutlarla" sanal asistana kırpma, çerçeveye alma ve fotoğraf arama gibi basit işlemleri yaptırabilecek. Fakat sanal asistan hizmeti henüz "demo" aşamasında olduğundan kararlı sürüm için bir süre beklememiz gerekmekte.