Blog - Google 17 Milyar Dolarlık Reklamı Kaldırdı

Google 17 Milyar Dolarlık Reklamı Kaldırdı

Google 17 Milyar Dolarlık Reklamı Kaldırdı

28 Mayıs 2017   |   403 Görüntülenme

Google 1.7 Milyar Dolarlık Reklamı Kaldırdı.

Google önceki yıl 1.7 Milyar Dolarlık kötü amaçlı reklamı kaldırdı. 2015 yılının istatiklerine göre kaldıran reklam sayısını ikiye katladı.

Kötü amaçlı reklamlar, sahte haberler derken internet gayet kötü bir ortam haline gelmeye başladı. Facebook, Almanya’dan bile ciddi tehditler alırken Google da reklamlardan ötürü şikayet yağmuruna tutuluyordu. Büyük şirketlerin başı bu tür belalarla sarılı ve haliyle herkes önlem almaya çalışıyor. Google’ın açıklamasına göre geçtiğimiz yıl 1.7 Milyar reklam kaldırıldı. Açıklamaya göre 68 milyon illegal ilaç, 80 milyon yanıltıcı, aldatıcı reklam ve 112 milyon “trick to click” olarak da tanımlayabileceğimiz reklama tıklamanıza sevk eden reklam kaldırılmış bulunmakta.

Google’ın açıklamasına göre geçtiğimiz yıl 1.7 Milyar reklam kaldırıldı. Açıklamaya göre 68 milyon illegal ilaç, 80 milyon yanıltıcı, aldatıcı reklam ve 112 milyon “trick to click” olarak da tanımlayabileceğimiz reklama tıklamanıza sevk eden reklam kaldırılmış bulunmakta.

Trick to click olarak tanımlanan reklamlar 2016 yılında 2015’e göre altı kat daha çok yer aldı. İnternette gezinirken nereye tıkladığınıza çok dikkat etmeniz lazım zira bu reklamların temel amacı sizi tıklamaya sevk edip reklamdan gelir etmekten ziyade zararlı yazılım bulaştırmak.

 

Dikkatli Olmalıyız

Gelişen güvenlik sistemlerinin yanında zararlı yazılımların sayısı da artış göstermekte. Bunu engellemenin en iyi yolu nereye tıkladığınızı ve nereyi ziyaret ettiğinizi bilmekten geçiyor. Umuyoruz ki şirketler güvenlik önlemlerini daha da arttırır ve interneti sahte habersiz, sahte reklamsız bir alan haline getirirler.