Blog - En Yeni 7 Web Tasarım Trendi

En Yeni 7 Web Tasarım Trendi

En Yeni 7 Web Tasarım Trendi

02 Mayıs 2017   |   513 Görüntülenme

En Yeni 7 Web Tasarım Trendi

Çoğu sitenin tasarım konusunda birbirini takip ettiği günümüz web sitelerinde geliştiriciler(Back-End) ve tasarımcılar(Front-End) farklı işler ortaya koymak için olduğundan daha fazla gayret gösteriyor. İsterseniz görsel bir içerik, isterseniz çok farklı bir şablon, her ne olursa olsun bunu kullanıcı dikkatini dağıtmayacak ve kullanıcı deneyimini geliştirecek şekilde yapmak çok önemli. 

Bu hususta sizler için derlediğimiz en yeni web tasarım trendlerini aşağıdaki liste bulabilirsiniz; 

 

1) Tipografi Görselliği 

             Web tasarımda font denildiğinde aklınıza içeriklerin nasıl görüneceği ya da başlıkların nasıl olacağı gelebilir. Yeni trend olarak artık bu kalıplar kırılıyor ve her bir karakter ayrı bir tasarım unsuru halini alıyor.

 

2) Çift Tonlu Tasarımlar

           Eskiden (yaklaşık 2 sene öncesine kadar) bu tür tasarımlar sıkça kullanılmaktaydı. Bu yıl eskisinden daha da güzel bir şekilde tekrar geri döndü ve kalıcı olacak gibi görünüyor. Tasarımcılar(Front-End) ve geliştiriciler(Back-End) markaya uygun fotoğrafları güzel renklerle kombine ederek siteyi, hem kullanıcı zevkine uygun hem de marka imajını pekiştirecek şekilde olmasının muhteşem yollarını bulmuş durumdalar.

 

3) 3 Boyutlu tasarım

          Sanal gerçeklik hızla gelişiyor ve daha da gerçekçi bir hal alıyor. 3D tasarımda yeni trend olarak hızla yükseliyor. Sizde web sitenize biraz 3D görsellik katarak en yeni web trendine ayak uydurabilirsiniz.

 

4) Bilgilendirici Gifler

          Site içinde tıklaya tıklaya dolaşmaktan, buton animasyonlarına kadar pek çok alanda kullanılan gif, yeni trendler arasında. Gifler sayesinde site kullanıcılarını bilgilendirebilir, eğlenmesini sağlayabilir ve daha eğlenceli içerikler üretebilirsiniz.

 

5) Geometrik şekiller

           Düz ve tek renk arkaplanlar artık eskide kaldı. Yeni trend geometrik desenler. İsterseniz kullanıcıların gözünü yormayacak yumuşak tonlarda renklerle küçük şekiller kullanabilir, istersenizde rengarek desenlerle farklı bir tasarım hazırlayabilirsiniz. Bu yeni trend bu yıl sıkça karşılaşacağımız bir akım gibi görünüyor.

 

6) Fotorealistik göz yormayan tasarımlar

           Geliştiricilerden ilginç ve farklı tasarımlar isteyen bir çok marka mevcut, bu yeni trend tam size göre. Stüdyo fotoğrafçılığı üzerine parlak ve sade arkaplanlar yeni trend olarak göze çarpıyor. 


7) SVG ve CSS animasyonlar

          Küçük animasyonlar ekleyerek kullanıcıların keyifli bir şekilde sitenizde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. CSS, SVG animasyonlarından tutunda bir butonun nasıl ve neler yapabileceğine kadar bir çok detayı oluşturmanıza imkan tanır. Bu animasyonlar kullanıcılara hoş geleceği gibi sitenizde daha fazla animasyon görüp, daha fazla zaman geçirmelerine de olanak tanır. Bu tür animasyonlar da yeni trendler arasında.