Blog - Bootstrap Nedir?

Bootstrap Nedir?

Bootstrap Nedir?

05 Mart 2017   |   549 Görüntülenme

Bootstrap Nedir?

"Bootstrap" denilince film tutkunların aklına genelde "bootstrap bill turner" geliyor.

Sanılanın aksine, Bootstrap, Twitter tarafından kurulmuş bir CSS ve Javascript ‘framework’üdür. Bootstrap sayesinde HTML projenize hazır şablonlar ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda en fazla kullanılan ‘Framework‘lerin (Yazılım Kütüphaneleri) başında yer alır. En fazla grid sistemi kullanılır. Grid sistem ile Responsive (Mobil Görünüm) tasarımlar yapılır.

Bildiğiniz gibi, internet teknolojisi hızla gelişiyor. Bootstrap‘te son çıkan ve halen daha gelişen CSS3 teknolojisini takip ederek sürekli gelişir. Formlardan tablolara, butonlardan resimlere kadar hazır şablonları bulunmaktadır.

 

Ayrıca son zamanlarda sitelerde ikon teknolojiside sık sık kullanılmaya başladı ve Bootstrap sayesinde onlarca popüler ikonları sayfalarınıza dahil edebilirsiniz. Bootstrap’in internet sitesi http://getbootstrap.com‘dur. Buradan bu yaygın ‘framework’ün kaynak dosyalarına erişebilirsiniz. Eğer daha önce hiç ‘framework’ kullanmamışsanız, mantığını anlamak için Bootstrap’in yaptığı başlangıç sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://getbootstrap.com/getting-started/

Ayrıca Bootstrap’i öğrenmek için bir çok farklı kaynak mevcut. Videolu olarak Bootstrap’in mantığını anlayabilir ve sitelerinizde kullanabilirsiniz. 

Bootstrap eğitim videoları'na gitmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

http://www.youtube.com/results?search_query=Bootstrap%20Dersleri&sm=3